Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Ekskursijas

Senā viduslaiku pils sevī glabā vairākus dzīves stāstus, noslēpumus un vairāk kā 710 gadus ilgu vēstures notikumu virkni, ar kuru pils viesus ekskursijās iepazīstina pils gide un viduslaiku personāži.

Informatīvā ekskursija

ekskursija
Ekskursijas laikā pils gide, dodoties pastaigā pa pili, sniedz ieskatu bruņinieku pils vēsturē, sadzīves notikumos un pils ievērojamāko personu dzīves stāstos.
(Ilgums 45 minūtes)

Viduslaiku tematiskās ekskursijas

Lai izjustu Jaunpils pils viduslaiku gaisotni, lielajiem un mazajiem viesiem tiek piedāvātas ekskursiju programmas ar teatralizētiem elementiem, viduslaiku personāžiem un dalībnieku iesaistīšanu.

Ekskursija ģimenēm – “Pirmie soļi galmā”

ekskursija Ģimenēm pielāgotā teatralizētā ekskursijas programmā pils dāma izrāda seno Jaunpils pili, iepazīstina ar dāmu un bruņinieku dzīves likumiem un tikumiem, parāda viduslaiku ieročus, pastāsta leģendas par Jaunpils pils spoku, kā arī pārbauda mazo dāmu un topošo bruņinieku viesošanās laikā iegūtās iemaņas. Katrs no viņiem saņem arī attiecīgu apbalvojumu. Ekskursijā viesi dodas viduslaiku tērpos un noslēgumā piemiņai izkaļ savu veiksmes monētu! Par godu viesiem šauj senais lielgabals!
(Ilgums 1 stunda 20 minūtes, ieteicams bērniem no 4 līdz 12 gadiem)

Mazie mūciņi

ekskursija
Katrs skolēns kļūst par pilntiesīgu viduslaiku skolas skolēnu un uzvelk mazā mūciņa tērpu. Skolotāji un vecāki iejūtas viduslaiku tēlos. Mazie skolēni Mūka un kalpones vadībā apgūst pils celtniecības noslēpumus, arhitektūras detaļu simboliku, galma manieres, sirdsdāmu tikumus, bruņinieku ieroču valdīšanas māku. Zinību izlūkgājieni risinās pils pagalmā, tornī un Vīna pagrabā. Noslēgumā par godu pils viesiem šauj senais lielgabals!
(Bērniem no bērnudārza vecuma līdz 6. klasei, ilgums 1 stunda 30 minūtes)

Ielūdz pils atslēgu glabātāja

ekskursija
Barona prombūtnes laikā visas pils atslēgas ir uzticētas pils atslēgu glabātājai, lai viņa iepazīstina pils viesus ar bruņinieku pils vēsturi, iekšējās kārtības ruļļiem, baronu un citu galminieku dievišķajiem un ellišķajiem darbiem, kā arī viduslaiku audzināšanas metodēm. Katram ir unikāla iespēja paņemt rokās viduslaiku ieročus un izdzīt grēkus Vīna pagrabā. Noslēgumā šauj zviedru lielgabals!
(pieaugušajiem, skolēniem no 6. – 12.klasei, ilgums 1 stunda)

Viduslaiku mūka stāsti

ekskursija
Jautrais ceļojums viduslaikos tiem, kam pāri sešpadsmit, ir lielisks un nebēdnīgs piedzīvojums kopā ar mūku Teodoru, kalponi un Mīlas dziesminieku. Ceļojuma laikā viesi iepazīst viduslaiku paražas, nodod bruņinieka zvērestu un izmēģina sievišķo un vīrišķo ieroču valdīšanas mākslu. Ceļojumu papildina ar romantiskiem Dantes sonetiem, bet Vīna pagrabā par godu jaunieceltajiem bruņiniekiem un viņu sirdsdāmām viesi tukšo vīna kausus. Noslēgumā par godu viesiem ir lielgabala šāviens! Mūks ar saimi lieliski papildinās arī banketus, seminārus un citus pasākumus.
(Pieaugušajiem, vidusskolēniem, ilgums 1 stunda 30 minūtes)

Nakts ekskursija pils pagrabos

ekskursija
Ekskursijas laikā viesi dodas cauri senajiem un noslēpumainajiem pagrabiem, iespējams, ceļā satiekot pils labo spociņu, kas šad un tad rotaļājoties mēdz parādīties viesiem un pils saimei.
(Ilgums 1 stunda)

Kāzu izklaides

Vairāk kā 710 gadus romantiskā viduslaiku pils ir bijusi neskaitāmu mīlas stāstu lieciniece un vairākus gadu desmitus tā ir vieta, kur savu kopīgo dzīves ceļojumu uzsāk jaunās ģimenes.

Kāzu ekskursija

ekskursija
Jauno pāri un viesus pilī sagaida Rožu dāma un pāžs, kuri, iesaistot kāzu viesus, sniedz ne tikai padomus mīlestības pils būvēšanā, pavarda uzturēšanā un romantisku attiecību veidošanā, bet arī iepazīstina ar sirdsdāmu un bruņinieku tikumiem. Par godu mīlētājiem – mīlas vārdi, tosts barona Vīna pagrabā un Lielgabala zalve!
(Ilgums 45 minūtes)

Viduslaiku kāzas” / kāzu ceļojums Viduslaikos/

ekskursija
Mīlētājus un kāzu viesus sagaida pati Pilskundze, Kambarkungs un Mīlas dziesminieks, kuri kopā ar Jauno pāri un viesiem dodas ceļojumā viduslaikos, iepazīstot tā laika paražas un tikumus. Līgava apgūst ideālas sievas galvenos baušļus, bet Līgavainis ievingrina roku un prātu bruņinieku ieroču un sievas valdīšanas mākslā. Pēc atzīšanās mīlestībā Jaunais pāris viens otram dod seno zvērestu un bauda Mīlas dzērienu no pils karaliskā kausa! Ceļojuma laikā skan galma tosti, kad viesi var baudīt vīnu no pils pagrabiem, un mīlas romances. Nobeigumā par godu Jaunajam pārim skan Lielgabala šāviens! „Viduslaiku kāzas” piemērotas arī pāriem kāzu jubilejās.
(Ilgums 45 minūtes)

Vairāk informācijas par katra piedāvājuma specifiku, cenām un datumu pieejamību var uzzināt zvanot Jaunpils pils saimei pa tālruni - 26101458 vai sūtot informācijas pieprasījumu uz e- pasta adresi: info@jaunpilspils.lv!

Kāzas
Semināri
Banketi
Romantiska atpūta divatā
Pasākumu vadīšana
Viduslaiku krogs
Izklaides
Ekskursijas
Viesnīca
Muzejs / izstāžu zāle
Papildpakalojumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas