Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Izklaides

Jautrie brāļa Teordora stāsti, grēku atlaides, tērpšanās viduslaiku tērpos un citas izklaides bagātinās gan uzņēmumu banketus, gan ģimenes svinības. Ik brīdis, kuru pasākuma viesi pavadīs Jaunpils pilī, būs ar pozitīvām emocijām un pārsteidzošiem notikumiem bagāts.

Teatralizētās un informatīvās ekskursiju programmas

Ekskursija muzjā Senā viduslaiku pils sevī glabā vairākus dzīves stāstus, noslēpumus un vairāk kā 710 gadus ilgu vēstures notikumu virkni, ar kuriem pils viesus informatīvajās ekskursijās iepazīstina pils gide. Savukārt, lai pilntiesīgāk izjustu viduslaiku gaisotni, gan lielajiem, gan mazajiem viesiem tiek piedāvātas ekskursiju programmas ar teatralizētiem elementiem un viesu iesaistīšanu. Ekskursijas vada viduslaiku tēli – pils Atslēgu glabātāja un Mūks ar Kalponi un Minezingeru. Mūks ar saviem palīgiem lieliski papildinās uzņēmumu, draugu un ģimenes svinības. Vairāk par ekskursijām...

Grēka atlaides

Mūks Jau krusta karu laikos bruņiniekiem par īpašiem nopelniem piešķīra indulģenci jeb grēku atlaidi, vēlākajos gados tās iesāka arī pārdot. Viena no retajām vietām, kur caur teatralizētu spēli vēl joprojām ir iespējams šīs grēku atlaides iegūt, ir tieši Jaunpils pils. Katram grēkam ir sava cena un katra paša ziņā, kā šo cenu samaksāt!

Veiksmes naudas kalšana

Laimes naudiņas kalšana Katram viesim Jaunpils pilī ir iespēja izkalt savu veiksmes monētiņu, kuru rotā Reku dzimtas ģerbonis un uzraksts „Neuenburg 1301”, kas ir senais pils nosaukums un celšanas gads. Par šo monētu stāsta, ka pats pils barons pirmo izkalto monētu esot nēsājis vienmēr līdz, jo uzskatījis, ka tā nes labklājību un bagātību.To esot novērojis arī pils rakstvedis un tad nu šis ar, kamēr barons nav bijis pilī, esot izkalis sev tādu un nēsājis to līdz. Sakritība vai nē, bet kopš tā brīža, rakstveža bagātība tikai augusi.

Viduslaiku tērpu noma

Viduslaiku tērpi Tērps ir kā maska, kas ļauj atbrīvoties un baudīt piedzīvojumam viduslaiku gaisotnē. Līdzīgi kā vēsturē Jaunpils pilī tērpi ir pakārtoti sabiedrībai, bet tikai šeit – tie, kas ir bijuši galminieki, var pārtapt kalpos, nesējot lina tērpus, un otrādi – samta tērpus! Pils saime greznākos un vienkāršākos tērpos var ietērpt gan pieaugušos, gan bērnus.
Viduslaiku mielasti

Viduslaiku galda klājums Jau izsenis krogs ir pazīstams ar saviem viduslaiku mielastiem, kas nav tikai maltīte, bet ir īsts piedzīvojums draugu, ģimenes un kolēģu lokā viduslaiku gaisotnē. Maltīte ir īpaša - tā ēdama gan ar koka karotēm, gan ar rokām.

Ikvienam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko viduslaiku mielastu: Barona, Mūka, Viduslaiku, Viduslaiku bērnu, Kalpu un Mazo mūku mielastu. Lai sagatavotu ēdienus pēc senajām receptēm, viduslaiku mielastus ir jāpiesaka vismaz divas dienas iepriekš!

Lielgabala šāviens

Senais pils lielgabals 17. gadsimta senais zviedru lielgabals, kādreizējais kara ierocis, šobrīd ir novietots goda vietā pie ieejas pils pagalmā, vietā, kur kādreiz atradās pārceļamais tilts, kas bijis vienīgā ieeja pilī. Mūsdienās lielgabals šauj tikai līksmu iemeslu dēļ – par godu pils viesiem un svētkiem!

Vairāk par piedāvājumu un kopējām izmaksām var uzzināt sūtot informācijas pieprasījumu uz e-pasta adresi: info@jaunpilspils.lv vai zvanot pa t.26101458.

Kāzas
Semināri
Banketi
Romantiska atpūta divatā
Pasākumu vadīšana
Viduslaiku krogs
Izklaides
Ekskursijas
Viesnīca
Muzejs / izstāžu zāle
Papildpakalojumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas