Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Jaunpils lopkopības skolas vēstures lappuses

VJL_skola_400-min No 14. jūnija Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē izstādīta vēsturiska izstāde “Jaunpils lopkopības skolas vēstures lappuses”, kura ietver informāciju par skolas dibināšanu, ikdienas norisēm, absolventiem un sadzīvi.

Skolas aizsākumi meklējami 1927. gadā, kad pie Jaunpils valsts lopu audzētavas izveidoja viengadīgo lopkopības skolu. Tās programmā blakus zinībām par lopu audzēšanu, kopšanu, ēdināšanu, sugām un šķirnēm redzamu vietu ieņēma lopbarības līdzekļu ražošana.
Pēdējais skolas izlaidums notika 1944. gadā. Lopkopības skolas absolventi rīkoja salidojumus, kuros dziesmas, deja, atmiņas un ēverģēlības nerima līdz rīta gaismai. Jaunpils lopkopības skola ir nozīmīgs posms Jaunpils vēstures lapaspusēs.

Izstāde būs skatāma līdz pat jūlija beigām.

Ilzes Cērpiņas gleznu izstāde

ilze_cerpina_2017_glezna_400-min No 5. jūlija līdz 5.septembrim Jaunpils muzeja izstāžu zālē ir skatāma Ilzes Cērpiņas gleznu izstāde “Parfīms”. Gleznas ir ļoti krāšņas, spilgtas, sievišķīgas – tādēļ arī skatītājiem rada patīkamas emocijas. Šobrīd gleznas apskatāmas Tumē, Milzkalnē un Jaunpilī.

Pati Ilze uzskata, ka māksla ir mūsu garīgā barība un, ja arī kāds apgalvo pretējo, – tā ir ilūzija. Gleznas audekls sevī uzsūc informāciju, ka, uzlūkojot daudz gadu atpakaļ gleznotu gleznu, var precīzi izdzīvot tās pašas emocijas, kuras bija tobrīd.

ilze_cerpina_2017_400-min Ilze Cērpiņa ir tukumniece un ikdienā vada izdevniecības „Zvaigzne” Tukuma grāmatnīcu. Beigusi Baltijas Starptautiskās akadēmijas Mākslas un vides dizaina nodaļu. Glezniecības pamatus mācījusies pie Birutas Stafeckas un Agnijas Ģērmanes. 2012.gadā pievienojusies Ingemāras Treijas gleznošanas studijai.

Otra skaista aizraušanās Ilzei ir deja. Viņa dejo Tumes tautas deju kolektīvā „Solis” un uzskata, ka dejošana ir tāda pati māksla kā gleznošana, jo abās mākslās ir saturs, kompozīcija, līnija, plastika.

Ilzi fascinē Elitas Patmalnieces darbu oriģinalitāte un spilgtums un Ingemāra Treija kā māksliniece un lieliska pedagoģe, kuras iedvesmota veidoja pirmo izstādi.

Skolēnu ekskursijas
Akcija -Apceļo Kurzemi
Muižkungu brīvdiena
Akcija - Apceļosim Latvijas pilis un muižas
Ekskursija ģimenēm - "Pirmie soļi galmā"
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas