Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Izstādes no muzeja krājuma

nauda_400-min Ar Jaunpils muzeja krājuma izstāžu veidošanu, apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties tā krājumā izstāžu formātā, lieliski papildinot muzeja ekspozīciju.
Pirmajā izstādē aplūkojami bija vairāk kā 20 svara mēru un mērinstrumenti, kas vairāk attiecas uz 19. gadsimta beigām.
No 13. aprīļa skatāma izstāde “Kā senāk maksāja jaunpilnieki”- par naudu kā maksāšanas līdzekli.

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Pulksteņu izstāde

pulksteni_2_min-min No 10. maija līdz 30. jūnijam Jaunpils muzeja Pilskunga kabinetā un ekspozīcijas zālē ir skatāma Laikrāžu izstāde. Pulksteņu izstādi veido Viesatu bibliotēkas izstāde, kas papildināta ar eksponātiem no Jaunpils muzeja krājuma un Jaunpils novada iedzīvotājiem. Izstādē aplūkojami vairāk kā 120 laikrāži, t.sk. rokas, galda, sienas un dekoratīvi pulksteņi.

Māra Branča privātkolekcijas izstāde

maris_brancis_400-min Jaunpils novadnieka, mākslas maģistra Māra Branča privātkolekcijas izstāde Jaunpils muzeja Izstāžu zālē ir skatāma no 20.maija līdz 01.jūlijam.

pulksteni_1_min-min Izstāde ir unikāla ar to, ka vienlaicīgi ir skatāmi 22 darbi, kuru autori ir 20 dažādi mākslinieki: Jānis Anmanis, Egons Cēsnieks, Pēteris Ciemītis, Valerijans Dadžāns, Ilona Drīliņa, Gunārs Ezernieks, Uldis Roga, Raitis Junkers, Gunārs Krollis, Mārīte Leimane, Eduards Metuzāls, Laimonis Mieriņš, Osvalds Rožkalns, Kate Seržāne, Arvīds Spertāls, Mārcis Stumbris, Māris Subačs, Māra Vaičunas, Inita Vilks un Uldis Zuters.
Laipni lūgti!

Akcija -Apceļo Kurzemi
Muižkungu brīvdiena
Akcija - Apceļosim Latvijas pilis un muižas
Ekskursija ģimenēm - "Pirmie soļi galmā"
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos
Romantiska satikšanās viduslaikos
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas