Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Jauns interaktīvs stends ar skārienjūtīgu ekrānu Jaunpils muzejā

i_stends_1_400-min Šodienas cilvēks ir aktīvs un prasīgs, tāpēc arī muzejam jāpiedāvā dažādi vēstures atspoguļojuma risinājumi, lai apmeklētājs atraktīvā vidē var iepazīties ar Jaunpils novada kultūras mantojumu. Mūsdienīgā muzejā vēsturisko informāciju var izzināt radoši, interaktīvi un līdzdarbojoties.

i_stends_2_400-min Jaunpils muzeja ekspozīciju “Jaunpils muižas muižiņas” kopš decembra papildina interaktīvais stends, ar kura palīdzību apmeklētāji var iepazīt Jaunpils vēsturi, dažādus arhīva materiālus, fon der Reku dzimtas koku, virtuāli iepazīt Jaunpils kultūrvēsturisko centru. Interaktīvais stends lielus un mazus muzeja apmeklētājus “izglīto izklaidējot”.

i_stends_3_400-min Skārienjutīgais stends izgatavots un veidots tā, lai interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Sadaļas “Jaunpils leģenda” veidota kā animācija, bet sadaļā “Pārbaudi sevi” atbilstošā apģērbā ieģērbt pils bruņinieku un pils kundzi.

i_stends_4_400-min Visa informācija pieejama trijās valodās - latviešu, angļu un krievu. Pats stends lieliski iekļaujas vēsturiskajā ekspozīcijā un vidē.
Projekts īstenots ar ELFLA projekta finansējumu un Jaunpils novada domes atbalstu.
Stenda saturu veidoja muzeja darbinieces, bet stenda satura digitālo programmēšanu, uzstādīšanu, dizaina izveidi, informācijas ievietošanu un tulkošanu veica SIA “Aspired”, ar kura darbiniekiem ir izveidojusies lieliska sadarbība.

JAUNPILS DIŽVĪRU MANTOJUMS. MĀKSLINIEKAM HUGO KĀRLIM GROTUSAM -135

grotuss_400-min Šogad Jaunpils muzejā tiek turpināts aizvadītajā gadā iesāktais izstāžu cikls "Dižvīru mantojums".

Šī cikla mērķis ir stāstīt par atzinību ieguvušiem Jaunpilī dzimušiem, strādājošiem vai dzīvojošiem latviešu literatūras, mākslas pārstāvjiem. 2019. gada pirmā izstāde, kas ir skatāma no 4. februāra līdz 28. martam, veltīta māksliniekam Hugo Kārlim Grotusam, kas pirms 135. gadiem dzimis Jaunpils pagasta "Dačkās".

Pirmās Latvijas Republikas laikā viņš bija ļoti populārs ar gleznotajām Latvijas ainavām un ziedu gleznojumiem. Viņa gleznas Latvijā ir populāras joprojām kolekcionāru un mākslas cienītāju vidū. Izstādes veidošanā izmantotas fotogrāfijas no RTM muzeja un meitas Rutas Oses atmiņu pieraksts.

2018. gada jaunieguvumu izstāde

jaunieguvumi_400-min Jaunpils muzeja krājumu nebūtu iespējams veidot bez iedzīvotāju atbalsta, kuri priekšmetus muzejam dāvina. Nonākot muzejā, tie iegūst citu vērtību un līdz ar īpašo stāstu kļūst par eksponātiem.
2018. gadā jauniegūtos eksponātus varēs apskatīt no 7. decembra līdz 28.februārim. 
Muzeja darbinieces ir pateicīgas cilvēkiem par līdzdalību muzeja krājuma veidošanā. Muzeja jaunieguvumu izstāde ir viens no veidiem kā tiek popularizēts muzeja krājums.
Nāciet aplūkot ne vien jaunieguvumus, bet arī muzeja jauno telpu, restaurēto krāsni un intarsijas tehnikā veidotās pils vēsturiskās koka durvis. 
Paldies visiem muzeja draugiem un atbalstītājiem, bet it īpaši V. Ozolai, D. Antonei, V. Dzintarei, V. Zīvertei, E. un D. Nordeniem, M. Gudrajai, R. Birģelei.

Fotoizstāde “Kurzemes eņģeļi”

skrastina_kurzemes_engeli_plakats_400-min Laikā pirms Lieldienām Jaunpils muzeja izstāžu zālē būs apskatāma mākslinieces Ivetas Skrastiņas fotoizstāde “Kurzemes eņģeļi”.

izstade_kurzemes_engeli_400-min Kā stāsta māksliniece: “Šī nav fotoizstāde parastajā izpratnē un nav sakrālās mākslas sludinājums ar mērķi pievērst kādu kristietībai, tas ir mans veltījums Latvijai 100 gadu jubilejā un vienlaikus pateicība tiem sargeņģeļiem, kuri pašaizliedzīgi stāvējuši pie Latvijas pirmsākumiem, sargājot gan mūsu dižgarus, gan ik katru vienkāršāko dvēselīti. Tāpat jāparāda gods vēl kādam Latvijas lepnumam - Kurzemes baznīcu kokgriezumiem, ko radīja meistari- personības ap 300 gadiem pirms. Šodien liela daļa no tā visa ir spoži atjaunota un pilnvērtīgi iekļaujas Eiropas kultūras vērtībās. Kurzemes baznīcās ir īstas baroka, ziemeļu renesanses vai manierisma stilu pērles.

Paldies entuziastiem- personībām- darbiniekiem par Rundāles pils, Lestenes, Jaunpils, Zlēku, Nurmes u.c. baznīcu iekārtu saglabāšanu, atjaunošanu un uzturēšanu. Tā nu visa mūsu vēsture un vērtības tomēr balstās un, cerams, arī turpmāk balstīsies uz izcilām personībām, un jau viņiem uz pleca sēž kāda teiksmaina, spārnota, iedvesmojoša būtne, eņģelis, kurš nes mierinājumu, iedvesmu, cerību un palīdzību. Palīdz rast spēku gan lielam, gan mazam darbam, radot svētīgas pārmaiņas.”

Māksliniece vairākus gadus pavisam nopietni aizrāvusies ar šo mākslu. Mākslas izglītību viņa ieguvusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, studējusi Tallinas Euroakadeemia.

Izstāde Jaunpils muzejā būs apskatāma no 11. marta līdz 18. aprīlim.

Laura Amantova džeza kvarteta koncerts
Skolēnu brīvdienās izdevīgi piedāvājumi ģimenēm
Krodziņā pavasarīga marta ēdienkarte
Sviniet dzimšanas dienu un saņemiet atlaidi
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas