Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Patstāvīgās izstādes

SAKARĀ AR VALSTĪ IZSLUDINĀTO ĀRKĀRTĒJO SITUĀCIJU NO 2020. GADA 18. MARTA PILS SLĒGTA LĪDZ TURPMĀKIEM JAUNPILS NOVADA DOMES RĪKOJUMIEM

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Jauns interaktīvs stends ar skārienjūtīgu ekrānu Jaunpils muzejā

i_stends_1_400-min Šodienas cilvēks ir aktīvs un prasīgs, tāpēc arī muzejam jāpiedāvā dažādi vēstures atspoguļojuma risinājumi, lai apmeklētājs atraktīvā vidē var iepazīties ar Jaunpils novada kultūras mantojumu. Mūsdienīgā muzejā vēsturisko informāciju var izzināt radoši, interaktīvi un līdzdarbojoties.

i_stends_2_400-min Jaunpils muzeja ekspozīciju “Jaunpils muižas muižiņas” kopš decembra papildina interaktīvais stends, ar kura palīdzību apmeklētāji var iepazīt Jaunpils vēsturi, dažādus arhīva materiālus, fon der Reku dzimtas koku, virtuāli iepazīt Jaunpils kultūrvēsturisko centru. Interaktīvais stends lielus un mazus muzeja apmeklētājus “izglīto izklaidējot”.

i_stends_3_400-min Skārienjutīgais stends izgatavots un veidots tā, lai interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Sadaļas “Jaunpils leģenda” veidota kā animācija, bet sadaļā “Pārbaudi sevi” atbilstošā apģērbā ieģērbt pils bruņinieku un pils kundzi.

i_stends_4_400-min Visa informācija pieejama trijās valodās - latviešu, angļu un krievu. Pats stends lieliski iekļaujas vēsturiskajā ekspozīcijā un vidē.
Projekts īstenots ar ELFLA projekta finansējumu un Jaunpils novada domes atbalstu.
Stenda saturu veidoja muzeja darbinieces, bet stenda satura digitālo programmēšanu, uzstādīšanu, dizaina izveidi, informācijas ievietošanu un tulkošanu veica SIA “Aspired”, ar kura darbiniekiem ir izveidojusies lieliska sadarbība.

Fotoizstāde “Ceļojums putnu un zvēru pasaulē”

Freimanis_Celojums_400-min Fotoizstāde “Ceļojums putnu un zvēru pasaulē” ir Ivara Freimaņa personālizstāde, kurā ietvertas aptuveni sešdesmit fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā no 2012. līdz 2017. gadam Saldus novadā. Fotoattēlu vienojošā tēma – dzīvnieki un putni Latvijas dabā.

Ivars Freimanis pēta un atklāj savu Dabas Vērotāja skatu, jo fotogrāfijas tapušas brīvā dabā un nav montētas. Ivaram patīk fotografēt Latvijas dabu, putnus un zvērus, tās dažādību un mainību. “Katra fotogrāfija un katrs kadrs ir citādāks, katrreiz, kad to ieraugu. Fotografējot, foto mirkļi mainās ne pa stundām, bet pa minūtēm, sekundēm. Raksturoju savu darbību un saistību ar dabu, kā objektīvu nepieciešamību un dzīves jēgu” saka Ivars.

Atrodoties pie dabas, Ivars iemūžinājis daudzus foto kadrus, kas neatkārtojami raksturo Latvijas dabas identitāti, skaistumu un mežonību. Izstādē apskatāmas krāsainas fotogrāfijas, kurās manāma fotogrāfa raksturīgā pacietības un vērības izpausme, tverot mirkli tajā brīdī, kad dzīvā radība ir izdevīgā vietā un laikā, jo citas izdevības var nebūt! Tas ir arī adrenalīns, jo laika nav daudz un iespējas rodas spontāni.

ivars_freimanis_400-min Ivars Freimanis dzimis 1966. gada 12. maijā, Saldū, un fotografēt tam iepaticies jau jaunības gados. Sākotnēji fotografēšanu apguvis pašmācības ceļā, bet vēlāk zināšanas papildinājis no dažādiem resursiem, lasījis speciālo literatūru par fotografēšanu, kā arī apmeklējis fotogrāfu plenērus un lekcijas. Papildus savam hobijam, ikdienā Ivars nodarbojas ar automašīnu ģeneratoru un starteru remontēšanu.

Divdesmitā KAĶU izrādīšanās

I_Abramenko_kaki_400-min Jaunpilī ir divdesmitā KAĶU izrādīšanās šo piecu gadu laikā. Kur kaķi dosies tālāk, atkarīgs no kaķu mīļotājiem, jo kaķi iet visur, kur tos aicina!

reverss_ar_kaki_400-min Pati pirmā Intas Abramenko kaķu izrādīšanās notika 2015. gada martā Carnikavā. Paralēli kaķu izstādēm Inta turpina gleznot gan uzstādījumus, gan ziedus pie mākslinieces Baibas Māzeres studijā „Mūžu dzīvo, mūžu mācies”; pie mākslinieces Brigitas Līvijas Pavlovskas Lapmežciemā kopā ar kolēģēm piedalās gan plenēros, gan meistarklasēs un grupas izstādēs.

Inta Abramenko dzimusi 1955. gada 10. oktobrī, Jūrmalā. Beigusi Jūrmalas 4. vidusskolu. Zīmēšanas un gleznošanas pamatus apguva Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, kur mācījās paralēli Liepājas teātra 2. aktieru studijai no 1973.-1977. gadam. Ar eļļas krāsām strādāt sāka pie gleznotājas Zitas Sudņikas 2003. gadā. Strādājot ar otām un krāsām, Inta saprata, cik māksla ir noslēpumaina un brīnumaina.

Paziņojums
Ķōniņu mielasts jebšu "Vien' maz' cuciņ.."
Atcelts 15. martā kino "Klases salidojums"
Sezonas ēdienkarte krodziņā
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas