Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Jauns interaktīvs stends ar skārienjūtīgu ekrānu Jaunpils muzejā

i_stends_1_400-min Šodienas cilvēks ir aktīvs un prasīgs, tāpēc arī muzejam jāpiedāvā dažādi vēstures atspoguļojuma risinājumi, lai apmeklētājs atraktīvā vidē var iepazīties ar Jaunpils novada kultūras mantojumu. Mūsdienīgā muzejā vēsturisko informāciju var izzināt radoši, interaktīvi un līdzdarbojoties.

i_stends_2_400-min Jaunpils muzeja ekspozīciju “Jaunpils muižas muižiņas” kopš decembra papildina interaktīvais stends, ar kura palīdzību apmeklētāji var iepazīt Jaunpils vēsturi, dažādus arhīva materiālus, fon der Reku dzimtas koku, virtuāli iepazīt Jaunpils kultūrvēsturisko centru. Interaktīvais stends lielus un mazus muzeja apmeklētājus “izglīto izklaidējot”.

i_stends_3_400-min Skārienjutīgais stends izgatavots un veidots tā, lai interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Sadaļas “Jaunpils leģenda” veidota kā animācija, bet sadaļā “Pārbaudi sevi” atbilstošā apģērbā ieģērbt pils bruņinieku un pils kundzi.

i_stends_4_400-min Visa informācija pieejama trijās valodās - latviešu, angļu un krievu. Pats stends lieliski iekļaujas vēsturiskajā ekspozīcijā un vidē.
Projekts īstenots ar ELFLA projekta finansējumu un Jaunpils novada domes atbalstu.
Stenda saturu veidoja muzeja darbinieces, bet stenda satura digitālo programmēšanu, uzstādīšanu, dizaina izveidi, informācijas ievietošanu un tulkošanu veica SIA “Aspired”, ar kura darbiniekiem ir izveidojusies lieliska sadarbība.

ELĪZAS VĒDEKLIS

Elizas_Rekes_izstade_400-min Turpinot aizsākto vēsturisko izstāžu ciklu "Jaunpils diženo cilvēku mantojums", no 30. aprīļa Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē ir apskatāma izstāde "Elīzas vēdeklis". Tā veltīta Šarlotei Elizabetei Konstancei fon der Rekei (dzimušai Medemai) vācbaltu rakstniecei, sabiedriskai darbiniecei 265. jubilejā.

Viņa Jaunpilī dzīvoja no 1771. gada maija līdz 1776. gada oktobrim. Būdama Jaunpils pils īpašnieka Georga Petera Magnusa fon der Rekes dzīvesbiedre. Jaunpilī pavadītais laiks bijis smagu zaudējumu un pārdzīvojumu, gan pārpilns romantisku jūtu periods viņas dzīvē.
Izstāde būs skatāma līdz maija beigām.

2018. gada jaunieguvumu izstāde

jaunieguvumi_400-min Jaunpils muzeja krājumu nebūtu iespējams veidot bez iedzīvotāju atbalsta, kuri priekšmetus muzejam dāvina. Nonākot muzejā, tie iegūst citu vērtību un līdz ar īpašo stāstu kļūst par eksponātiem.
2018. gadā jauniegūtos eksponātus varēs apskatīt no 7. decembra līdz 28.februārim. 
Muzeja darbinieces ir pateicīgas cilvēkiem par līdzdalību muzeja krājuma veidošanā. Muzeja jaunieguvumu izstāde ir viens no veidiem kā tiek popularizēts muzeja krājums.
Nāciet aplūkot ne vien jaunieguvumus, bet arī muzeja jauno telpu, restaurēto krāsni un intarsijas tehnikā veidotās pils vēsturiskās koka durvis. 
Paldies visiem muzeja draugiem un atbalstītājiem, bet it īpaši V. Ozolai, D. Antonei, V. Dzintarei, V. Zīvertei, E. un D. Nordeniem, M. Gudrajai, R. Birģelei.

Izstāde “Priekam..”

Priekam_JaunpilsMuzejs_izstade_400-min No 18. aprīļa Jaunpils muzeja izstāžu zālē būs skatāma Glezniecības studijas «Aija» Jaunpils grupas dalībnieku darbu skate “PRIEKAM…”.

Studijas vadītājas Aijas Princes-Galzones vadībā izstādē ir iekļauti K.K. Krastiņas, K.K. Krastiņas, S. Nordenas, I. Ābulas, I. Fridrihsones, A. Zorikas, Kr. Reihmanes, M. Jēgeres, A. Zāgmanes, A. Aleksejenoka, I. Krūtaines, D. Stūres, L. Hohločovas, D. Aristovas, M. Sīmanes, A. Anuškovas, L. Šulcas, M. Kristapsones, E. Vitenbergas, I. Sīmanes, L.D. Plezeres un A. Nikolajevas darbi.
Gadu gaitā katram studijas dalībniekam ir izveidojies savs rokraksts, stils un tehnika. Ir nākuši jauni dalībnieki ar pārsteidzošiem darbiem un citām tehnikām. Viss tikai un vienīgi priekam. Izstādē būs skatāma līdz maija vidum.

M. Lejas minidiorāmas “Kara un sadzīves ainas modelismā”

Minidioramas_izstade_400-min No 18. marta Jaunpils muzejā ir apskatāmas Māra Lejas minidiorāmas “Kara un sadzīves ainas modelismā”.

Māris Leja par savu nodarbošanos stāsta: “Ar dažādu modeļu veidošanu, līmēšanu, krāsošanu esmu aizrāvies jau no jaunības gadiem. Ar minidiorāmu veidošanu- piecus gadus. Pirms tam apmeklēju modelistu izstādi Latvijas Kara muzejā, tad arī radās izmēģināt spēkus šajā aizraujošajā jomā. Daudzi modelisti savos darbos ataino konkrētu vēsturisku epizodi pēc veciem foto, vēstures grāmatām. Man darbos vairāk patīk improvizēt”.

Miniatūrās kara un sadzīves ainiņas lieliski papildina izstādi, kas veltīta Brīvības kara 100-gades tematikai. Māra Lejas veikumu varēs apskatīt līdz pat jūnija sākumam.

Izstāde “Es savu tēvzemi dzirdu ”

vesturiska_izstade_400-min Izstāde “Es savu tēvzemi dzirdu....” ir veltīta Latvijas armijas, Neatkarības kara un Jaunpils atbrīvošanas 100gadei.

Neatkarības kara laikā bija daudz mirkļu, kad Latvijas Republikas liktenis karājās mata galā, taču valsti izdevās aizstāvēt un nosargāt. Tieši tāpēc Neatkarības karš, par spīti grūtībām un upuriem ir arī Latvijas zelta stunda, apliecinājums iedzīvotāju pašaizliedzībai un varonībai.

Izstādes satura veidošanā izmantotas fotogrāfijas un vēsturiski materiāli, konkrētā laikposma priekšmeti. Tas ir stāsts, kas palīdz meklēt atbildes uz jautājumiem par vienu no mūsu valsts sarežģītākajiem vēstures posmiem.

Izstāde veidota sadarbībā ar Zantes Kurzemes cietokšņa muzeju un Ēriku Kazminu. Tā būs skatāma līdz jūnija sākumam.

18. maijā Muzeju nakts
Atraktīvas ekskursijas skolēnu grupām
Aprīļa ēdienkarte krodziņā
Sviniet dzimšanas dienu un saņemiet atlaidi
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas