Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Guntas Frīdenbergas fotoizstāde "OTRPUS TILTAM"

Guntas Fridenbergas fotoizstādes afiša No 3. februāra līdz 29. martam Jaunpils pils izstāžu zālē ir skatāma Guntas Frīdenbergas fotoizstāde "OTRPUS TILTAM".
Izstādes kuratore ir Natālija Rivoņenko.

Gunta Frīdenberga par izstādi

Lai gan esmu sava radošā ceļa sākumā, es vēlos ar jums dalīties. Zinu, ka katrs no mums redz pasauli savādāk, taču priecāšos, ja mans redzējums jūs neatstās vienaldzīgus.

Ja es prastu gleznot, es vērotu apkārtni un uzliktu uz audekla vai papīra savus iespaidus par to. Taču gleznot es neprotu, tāpēc manas iztēles rotaļas notiek, izmantojot citus līdzekļus. Man šķiet, ka tehniskās iespējas, ko dod fotoapstrāde, ļauj manai iztēlei brīvi lidot.

Manā pirmajā izstādē ir vesels iespaidu kokteilis-gan rāms rīts Grieķijas salā gan pusdienas tveice Sahāras tuksnesī, gan Venēcijas kanālmalu skati, gan Rio grafiskais zīmējums. Un protams, skaistākā zeme uz pasaules – Latvija. Tie ir miglaini ziemas rīti, pavasara maigais zaļums, vasaras puķu krāšņums rudens krāsu simfonija.

Izstādes simbols ir tilts - tas ir tilts no manis pašas, kādu pazīst mani citi un arī es sevi, uz savādāku es. Tās ir mans tilts no fotogrāfijā tvertām sajūtām uz iztēles lidojuma galarezultātu. Tas ir arī tilts pāri rāmai un zināmai ikdienai uz pavisam citu pasauli. Tas ir arī uzdrošināšanās tilts uz nezināmo.

“Otrpus tiltam” ir piedzīvojusi jau divas izstādes - 2017.gada augustā Jaunmoku pilī un oktobrī manā bijušajā skolā Tukuma Raiņa ģimnāzijā. Pēc abām ekspozīcijām daļa darbu no sākotnējās kolekcijas ir atraduši citas mājvietas, tāpēc, piedzīvojot trešo, kolekcija ar papildināta ar jauniem darbiem.

Par sevi...

Gunta Fridenberga Gunta Frīdenberga.
Pamatizglītība ārsts, strādāju privātpraksē par ginekologu, dzemdību speciālistu un psihoterapeitu. Ārstēju cilvēku, pārsvarā sieviešu, ķermeņus un garu. Dzimusi, augusi un visu mūžu pavadījusi Tukumā (ar īsākiem un garākiem izbraucieniem ārpus dzimtās pilsētas).
Mans formāts, kurā jūtos labi, ir mazpilsēta, lielās metropoles mani nomāc, dziļi lauki mazliet garlaiko.

Fotogrāfēšanai nopietnāk pievērsos pēdējos 10 gados, par savu lielāko Skolotāju uzskatu latviešu foto vecmeistaru Māri Kundziņu.

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Jauns interaktīvs stends ar skārienjūtīgu ekrānu Jaunpils muzejā

i_stends_1_400-min Šodienas cilvēks ir aktīvs un prasīgs, tāpēc arī muzejam jāpiedāvā dažādi vēstures atspoguļojuma risinājumi, lai apmeklētājs atraktīvā vidē var iepazīties ar Jaunpils novada kultūras mantojumu. Mūsdienīgā muzejā vēsturisko informāciju var izzināt radoši, interaktīvi un līdzdarbojoties.

i_stends_2_400-min Jaunpils muzeja ekspozīciju “Jaunpils muižas muižiņas” kopš decembra papildina interaktīvais stends, ar kura palīdzību apmeklētāji var iepazīt Jaunpils vēsturi, dažādus arhīva materiālus, fon der Reku dzimtas koku, virtuāli iepazīt Jaunpils kultūrvēsturisko centru. Interaktīvais stends lielus un mazus muzeja apmeklētājus “izglīto izklaidējot”.

i_stends_3_400-min Skārienjutīgais stends izgatavots un veidots tā, lai interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Sadaļas “Jaunpils leģenda” veidota kā animācija, bet sadaļā “Pārbaudi sevi” atbilstošā apģērbā ieģērbt pils bruņinieku un pils kundzi.

i_stends_4_400-min Visa informācija pieejama trijās valodās - latviešu, angļu un krievu. Pats stends lieliski iekļaujas vēsturiskajā ekspozīcijā un vidē.
Projekts īstenots ar ELFLA projekta finansējumu un Jaunpils novada domes atbalstu.
Stenda saturu veidoja muzeja darbinieces, bet stenda satura digitālo programmēšanu, uzstādīšanu, dizaina izveidi, informācijas ievietošanu un tulkošanu veica SIA “Aspired”, ar kura darbiniekiem ir izveidojusies lieliska sadarbība.

Skolēnu brīvdienās - Jaunpils pilī!
Muzikāls 8. marts pils krodziņā
Piedāvājums semināru un banketu organizētājiem
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas