Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Jauns interaktīvs stends ar skārienjūtīgu ekrānu Jaunpils muzejā

i_stends_1_400-min Šodienas cilvēks ir aktīvs un prasīgs, tāpēc arī muzejam jāpiedāvā dažādi vēstures atspoguļojuma risinājumi, lai apmeklētājs atraktīvā vidē var iepazīties ar Jaunpils novada kultūras mantojumu. Mūsdienīgā muzejā vēsturisko informāciju var izzināt radoši, interaktīvi un līdzdarbojoties.

i_stends_2_400-min Jaunpils muzeja ekspozīciju “Jaunpils muižas muižiņas” kopš decembra papildina interaktīvais stends, ar kura palīdzību apmeklētāji var iepazīt Jaunpils vēsturi, dažādus arhīva materiālus, fon der Reku dzimtas koku, virtuāli iepazīt Jaunpils kultūrvēsturisko centru. Interaktīvais stends lielus un mazus muzeja apmeklētājus “izglīto izklaidējot”.

i_stends_3_400-min Skārienjutīgais stends izgatavots un veidots tā, lai interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Sadaļas “Jaunpils leģenda” veidota kā animācija, bet sadaļā “Pārbaudi sevi” atbilstošā apģērbā ieģērbt pils bruņinieku un pils kundzi.

i_stends_4_400-min Visa informācija pieejama trijās valodās - latviešu, angļu un krievu. Pats stends lieliski iekļaujas vēsturiskajā ekspozīcijā un vidē.
Projekts īstenots ar ELFLA projekta finansējumu un Jaunpils novada domes atbalstu.
Stenda saturu veidoja muzeja darbinieces, bet stenda satura digitālo programmēšanu, uzstādīšanu, dizaina izveidi, informācijas ievietošanu un tulkošanu veica SIA “Aspired”, ar kura darbiniekiem ir izveidojusies lieliska sadarbība.

Izstāde “Jaunpils novads - ar patstāvību un pāri visam neatkarību”

Jaunpils_novadam_10-min No 30. maija līdz 31. augustam Jaunpils muzejā ir skatāma Jaunpils novada 10. jubilejai veltīta izstāde "Jaunpils novads - ar patstāvību un pāri visam neatkarību".

Septiņos stāstos izstādē ir iespēja iepazīt vietu, kur satiekas senatne ar šodienu, cilvēkus, ar kuriem lepojas, uzzināt Jaunpils ļaužu spēka un stipruma noslēpumu. Savs stāsts ir par zinātkāro un uzņēmīgo Jaunpili. Tas ir stāsts par Jaunpils novadu – jaunpilniekiem un viesatniekiem. Par darbiem, ar kuriem var lepoties. Par Jaunpili un sadraudzību, par novada dzīvi un vērtībām, par brīvā laika nodarbēm, par tagadnes ritmu un nākotnes sapņiem.

Izstāde “Bezgalīgais stāsts”

rucavas_fotografijas-min Līdz pat septembra sākumam Jaunpils muzeja Izstāžu zālē ir aplūkojama četru rucavnieku izstāde "Bezgalīgais stāsts". Tās autori ir fotogrāfs Arnolds Aigars ar dēliem Jāni un Andi, kuri interesi par fotografēšanu un fotomākslu mantojuši no tēva. Katram no viņiem ir savs foto rokraksts, savs pasaules skatījums un dzīves filozofija, taču visu darbos klātesoša ir romantisma stīga. Vairums darbu radīti skaistajos un ļoti īpašajos Rucavas un Dunikas pagastos.

Ceturtais izstādes dalībnieks - koktēlnieks Jānis Žīmants savas fantāzijas un radošās idejas iedzīvinājis kokā, galvenokārt sīkplastikas darbos. Viņš ir ļoti jūtīgs koktēlnieks, kurš lieliski spēj savu radošo darbību virtuozi izpaust formās un domās.

Rucavas mākslinieki aicina apmeklētājus atpazīt un iepazīt autoru ieslēpto vēstījumu izstādē apskatāmajos darbos.

Izraēlas vēstniecības izstāde “Skati un Baudi”

izraelas izstades plakats No 26. oktobra Jaunpils muzejā skatāma Izraēlas vēstniecības Latvijā ceļojošā izstāde "Skati un baudi"". "Spēja sajust garšu un to izbaudīt ir īpaša dāvana- ne velti apgalvo, ka "mīlestība" iet caur vēderu. Nav patiesākas mīlestības, kā mīlestība pret ēdienu, ir teicis slavenais rakstnieks un dramaturgs Džordžs Bernards Šovs. Mēs nākam pie Jums ar mīlestību un vēlējumu "SKATI UN BAUDI", vēstī vēstniecības sagatavotie izstādes ievadvārdi.Izraēlas vēstniecība Latvijā sagatavojusi krāsainu ceļojošo izstādi, kuru veido iecienītu izraēliešu ēdienu fotogrāfijas fotogrāfa Harija Pelles izpildījumā.

Fotogrāfs Harijs Pelle ir vairāku personālizstāžu autors, līdzdarbojies fotoklubos"Rīga", "ŖVR"un "Pilsētas fotoklubu" biedrs. Līdztekus izstādēm Latvijā, H. Pelles darbi izstādīti izstādēs- konkursos Brazīlijā, Dānijā, Dienvidslāvijā , Francijā, Horvātijā, Igaunijā, Indijā, Itālijā, Izraēlā, Kiprā, Lietuvā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā un Spānijā. Harijs Pelle strādā vairākos žanros- fotografē gan portretus un ainavas, gan sadzīviskās norises un kluso dabu.

Izstādi lieliski papildina informatīvie materiāli par izraēliešu kulinārajām tradīcijām.Aicinām ikvienu skatīt un baudīt šo izstādi.

Leģendu nakts
Rudens balle 26. oktobrī
Sezonas ēdienkarte krodziņā
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas