Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Jaunpils muzeja jaunumi

Patstāvīgās izstādes

pastaviga_400-min Papildus muzeja ekspozīcijas zālē esošajām Jaunpils muzeja pastāvīgo izstāžu skaits palielinās un viesi ir aicināti apskatīt Jaunpils pils galerijā (2.stāvā – blakus muzeja izstāžu zālei) 2 jaunas pastāvīgās izstādes –“ Kad savijas gadsimti” - Jaunpils pils vēstures lappuses no 20. gadsimta, un “Baltija un vācieši. Das Baltikum und die Deutschen”, kas ir Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) dāvinājums Jaunpilij.
Izstāde iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs.
Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā

Laimas Lupiķes dabu izstāde “Krāsu spiets”

l_lupike_400-min No 9. novembra līdz 15. janvārim Jaunpils muzeja Izstāžu zālē un galerijā ir skatāma Tautas tēlotājas mākslas studijas "Madona" dalībnieces un mākslinieces Laimas Lupiķes darbu izstāde “Krāsu spiets”. Izstādē aplūkojamas gleznas un tīmekļošanas tehnikā gatavoti dekori, apģērbi un aksesuāri.

Mākslinieces L. Lupiķes domas par izstādi Jaunpilī:
“Kāpēc?

Nu vienkārši, tāpēc. Šogad man jau 65. Ne visi nodzīvo līdz šim skaitlim. Zinu, pārāk personīgi. Bet tā ir. Sociālie skaitīja darba stāžu, saskaitīja 40 gadus.

21 gads pagājis Gulbenes bibliotēkā. Ne viegli, bet nu ļoti interesanti un bagāti tie gadi bijuši. Domāju, ka izdevās bibliotēkas lomu pacelt, novadu pētīt, cilvēkus tuvināt, modernās tehnikas apgūt. Pirmie projekti.

10 gadu Latvijas Piļu un muižu asociācijā, reāli divpadsmit, pirmie divi tāds ceļš kopā ar domubiedriem. Akcija „Apceļosim Latvijas pilis!”, vortāls www.pilis.lv (vecā versija, nu jau cita), rūpe, kā aizvadīt plašā auditorijā domu saglabāt kultūrvēsturiskās bagātības. Projekti, lielākais – Cesvaines pils torņa atjaunošana. Projekts „Mana skola pilī” saņēma Valsts Kultūras piemineklu aizsardzības inspekcijas mantojuma Gada balvu. Arī „Apceļosim Latvijas pilis!” saņēma Gada balvu.

Pāris gadus jaunībā esmu strādājusi skolā, bet, paldies Dievam, ilgāk nesanāca. Patika ar mazo klašu bērniem, bet kā skolotāja esmu netalantīga.

Esmu organizējusi dažu grāmatu izdošanu, vākusi reklāmas – ta nu gan ir laba dzīves skola, iesaku katram jaunam cilvēkam. Vai nu vari, vai nevari.

Pieņemt mani par lauku kluba vadītāju tūlīt pēc vidusskolas – tā nu gan bija Kultūras nodaļas un ciempadomes avantūra. Pieņēma ar pamatojumu – „grib strādāt”. Bet jāmācās tomēr grūti. Bet paldies par ieteikto ceļu uz toreiz tā saukto konservatoriju.

Esmu piepildījusi visus sapņus. Bērnībā gribēju būt aktrise, esmu beigusi Teātra fakultāti, gan kultūras darba speciālitātē. Bet tomēr – teātra!

Gribēju būt skolotāja – pamēģināju 2 gadus, pietika.

Ļoti mīlēju literatūru, lasīju kā traka visu skolas laiku un garo jaunību. Tāpēc ceļš bibliotēkā, tāpēc Poruka Dzejas dienas.

Maza meitene, pavisam maza, šķirstīju žurnālus un liku atzīmes par kleitām – kuplajām 5, šaurajām – 2. Nu interesēja tā kleitu būšana. Meitu netīšām uz Lietišķās mākslas vidusskolu aizsūtīju. Gan viņai pašai izvēloties, noraidot biznesa koledžas ideju. Bet! Nu nezinu...

Ērgļos skolas laikā ieinteresējos par mākslas vēsturi. Vajadzēja iet uz mākslas zinātniekiem mācīties, bet nezin vai tiktu...

Jau Ērgļos vidusskolā uzķēru, ka interesantāk ir izteikt savu domu, savs viedoklis tiek novērtēts labāk nekā tukšas frāzes. Un vēl – visi metas uz populāro, zināmo, bet, izvēloties nišu, kas citiem nav likusies interesanta, esi brīvs savas izvēlēs un darbībā, un vari sasniegt vairāk. Ir vairāk brīvības, mazāk „kaklakungu”.

Jā, esmu mācījusies pati darīt, nežēloties, vienmēr papildus slodzi uzņemties. Vainu citos nemeklēt.

Nekad ne minūti neesmu nožēlojusi, ka pametu Rīgu un darbu asociācijā, lai rūpētos par mammas pēdējiem dzīves gadiem. Tas pavēra jaunu ceļu – meklēt krāsas, meklēt un satikt domubiedrus Tautas tēlotājmākslas studijā Madonā. Neesmu laba skolniece, man gribas visu uzreiz, pietrūkst pacietības mācīties daudzus gadus. Atradums strādāt ar dzijām dod ātru rezultātu. Trenē pacietību. Es jau nezinu, cik laika man dots. Katrā ziņā, aiz muguras vairak neka priekšā. Tad nu jabūt gatavībā.

Kad izkūpēšu mākoņos, pakaļpalicējiem vajadzēs lielu konteineru, lai visu to, ko esmu sastrādājusi un materiālus iekrājusi, aizvestu un par nelielu naudu nodotu pārstrādei. Bet tā nu gan vairs nav mana problēma! ☺

Šodien esmu te un atbildu par to, ko te apkārt redzat. Tik īsi. Ņemiet par labu, bargi nekritizējiet! Kritika mani nemotivē, tā ir. Tikai pašas mērķi, ceļš uz tiem un atzinība. Tik vienkārši.”

Piedāvājums semināru un banketu organizētājiem
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas