Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Akcija - Apceļosim Latvijas pilis un muižas

Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”

apcelosim_latviju_2017_min-min No 2017. gada 1.maija līdz 28.oktobrim pēc 7 gadu pārtraukuma 69 Latvijas pilīs un muižās norisinās akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”. Liela daļa piļu un muižu ir sagatavojusi kādu īpašu piedāvājumu vai uzdevumu, kā apceļotājam nopelnīt zīmodziņu vai uzlīmi, savukārt daļa piedalās akcijā ar atsevišķiem pasākumiem– koncertiem, meistarklasēm, izstādēm.

Viens no šiem 69 objektiem, ir arī Jaunpils pils, kuru ceļotāji ir aicināti apmeklēt kādā no 3 veidiem:

Jaunpils muzeja apskate
Caur muzejā apskatāmajiem Livonijas ordeņa piļu – Jaunpils un Dobeles maketiem, ieroču un bruņu kopijām, arheoloģiskajiem atradumiem un citām vēstures liecībām iepazīstot Jaunpils pils attīstības līkločus un tās muižas saimniecisko pusi. Muzejs izvietot 3 stāvos pils senākajā daļā. Ieeja: € 1.00 pieaugušajam un € 0.50 bērnam. Darba laiki: katru dienu 10:00-20:00
Ekskursija ģimenēm – “Pirmie soļi galmā”
Ģimenēm pielāgotā teatralizētā ekskursijas programmā pils dāma izrādīs seno Jaunpils pili, iepazīstinās ar dāmu un bruņinieku dzīves likumiem un tikumiem, kā arī pārbaudīs mazo dāmu un topošo bruņinieku viesošanās laikā iegūtās iemaņas. Katrs no viņiem saņems dāvanu. Ekskursijā viesi dodas viduslaiku tērpos un noslēgumā piemiņai izkaļ savu veiksmes monētu! Par godu viesiem šaus senais lielgabals! Ilgums 1 stunda 20 minūtes, ieteicams bērniem no 4 līdz 12 gadiem Nepieciešams veikt iepriekšēju ekskursiju rezervāciju! Darba laiki: Katru dienu 10:00 - 17:00 Cena: 2 pieaugušie +1 bērns € 40 / 2 pieaugušie + 2 bērni € 50/ 2 pieaugušie + 3 bērni € 60, katrs nākamais - € 13.00
Pasākumu ietvaros piedaloties
20. maijā no 19:00 Muzeju nakts ( ieeja brīva),
12. augustā no 14:00 - 20:00 Viduslaiku svētkus (ieeja ar pasākuma biļetēm)
28. oktobrī Leģendu nakts (ieeja brīva) pasākuma aktivitātēs.

Akcijas ceļotājs varēs Jaunpils pilī muzeja kasē saņemt gan uzlīmi, gan zīmodziņu katru dienu 10:00-20:00. Vasaras mēnešos iespējamas darba laika izmaiņas, kuru ietvaros ceļotāju uzlīmes un zīmodziņus nevarēs saņemt! Lūgums sekot līdzi informācijai un pirms došanās pārliecināties vai nav izmaiņu darba laikā!

Akcijas noteikumi

Lai kļūtu par akcijas dalībnieku, ir jāsaņem apceļotāja karte un jāsāk ceļot! Karti var lejupielādēt interneta vietnē www.pilis.lv un izdrukāt vai saņemt jebkurā pilī un muižā, kas piedalās akcijā.
Apceļotāji, kuri būs viesojušies vismaz 5 no 69 pilīm un muižām, saņemot par to atzīmi savā kartē, piedalīsies piļu un muižu dāvāto balvu izlozē, bet aktīvākie 50 apceļotāji saņems ielūgumu uz balli Jaunpils pilī 2017.gada 25.novembrī.
Ierodoties ar apceļotāja karti jebkurā no akcijas pilīm vai muižām, tā pēc apmeklējuma jāiesniedz atzīmēšanai. Atzīmi – zīmodziņu vai uzlīmi – saņem apceļotājs, kurš ir samaksājis ieejas maksu un/vai iepazinies ar pili vai muižu.
Apceļotāji, kuri būs iepildījuši degvielu vismaz 20 EUR vērtībā jebkurā no DUS “VIRŠI-A”, saņemot par to atzīmi savā kartē, papildus var laimēt degvielas kartes 50 EUR vērtībā.

Lai piedalītos balvu izlozē un/vai saņemtu ielūgumu uz balli Jaunpils pilī, karte ar vismaz 5 (piecām) atzīmēm līdz 2017.gada 28.oktobrim (ieskaitot) jāiesniedz jebkurā pilī vai muižā, kas piedalās akcijā, vai līdz 2017.gada 3.novembrim (pasta zīmogs) jānosūta Latvijas Piļu un muižu asociācijai. Katrs apceļotājs var iesūtīt tikai vienu karti.

Akcijā piedalās

Abgunstes muiža, Aizputes jaunā pilsmuiža, Alūksnes Jaunā pils, Apriķu muiža, Arendoles muiža, Beļavas muiža, Berķenes muiža, Bīriņu Pils, Blankenfeldes muiža, Cēsu pils, Cesvaines pils un muižas komplekss, Dikļu pils, Dundagas pils, Durbes pils, Dzimtmisas muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Galēnu (Goļāņu, Vidsmuiža) muiža, Gārsenes pils, Gaujienas pils, Igates pils, Jaunauces muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Jelgavas pils, Jērcēnmuiža, Kārļa muiža, Kazdangas pils, Kokmuižas komplekss, Kokneses pils (drupas), Krāslavas muiža, Krimuldas muiža, Krustpils pils, Jēkabpils vēstures muzejs, Kukšu muiža, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Liepas muiža, Limbažu pils (drupas) un Limbažu muzejs, Litenes muiža, Lizuma muiža, Lūznavas muiža, Mālpils muiža, Mazmežotnes muiža, Mežotnes pils, Naukšēnu muižas pils, Padures muiža, Piena muiža-Berghof, Popes muiža, Puikules muiža, Rankas muiža, Skaistkalnes muiža, Skrundas muiža, Šlokenbekas muiža, Smuku muiža, Spāres muiža, Stāmerienas pils, Svitenes pils, Tukuma pilsētas vēstures muzejs ,,Pils tornis”, Tāšu muiža, Turaidas pils, Ungurmuiža, Vadakstes pils, Valtenberģu muiža, Varakļānu muižas pils, Vecauces pils, Ventspils Livonijas ordeņa pils, Vērgales muiža, Veselavas muiža, Vilces muiža, Zaļā muiža (Zaļenieku muiža).

Akcija ir projekta “Iepazīsti pilis un muižas – Baltijas kultūras mantojuma glabātājas” galvenā šī gada aktivitāte. Nākamgad akcija notiks visās Baltijas valstīs.

Akciju atbalsta

Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, VIRŠI-A un Turismagids.lv

Skolēnu ekskursijas
Akcija -Apceļo Kurzemi
Muižkungu brīvdiena
Akcija - Apceļosim Latvijas pilis un muižas
Ekskursija ģimenēm - "Pirmie soļi galmā"
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas