Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Lāčplēša dienas un Latvijas Simtgades pasākumi

LĀČPLĒŠA DIENAS UN VALSTS SVĒTKU PASĀKUMI

Augsti plīvo sarkanbaltsarkanais karogs pāri visai Latvijai. Ir klāt 2018. gada novembris - laiks, kad svinēsim Latvijas valsts simtgadi un godināsim Latvijas Brīvības cīņu dalībniekus.

Lāčplēša dienas Gaismas gājiens

pasākuma plakāts 11. novembrī plkst. 17:00 Jaunpils novada iedzīvotāji un viesi ir aicināti doties Lāčplēša dienas Gaismas gājienā no Jaunpils vidusskolas līdz Jaunpils pils laukumam.

Ap plkst. 17:30 notiks Piemiņas brīdis pils laukumā, bet plkst. 18:00 pils Lielajā zālē būs skatāma režisora D. Sīmaņa spēlfilma “Tēvs Nakts”. Tā ir skatāma bez ieejas maksas.

Filmas pamatā ir stāsts par Žani Lipki un viņa ģimeni, kas Otrā pasaules kara laikā no nāves izglāba vairāk nekā 50 ebrejus. Lomās būs redzami: A. Skrastiņš (Žanis Lipke), I. Blauberga (Johanna Lipke), M. Kipļuks, M. Karasikovs, M. Gulbe, T. Treinis, S. Scheumann.

Lācplēša stunda Rubuļu kapos

pasākuma plakāts 12. novembrī plkst. 9:00 Jaunpils muzejs sadarbībā ar Jaunpils vidusskolu aicina piedalīties Lāčplēša stundā - piemiņas brīdī un sveču iedegšanā pie Lāčplēša kara ordeņa kavaliera P. Priedīša kapa vietas Rubuļu kapsētā. Izbraukšanu uz piemiņas brīdi 12. novembrī plkst. 8.30 no Jaunpils vidusskolas.

Latvijas Valsts proklamēšanas 100. gadadienas pasākums

pasākuma plakāts 16.novembrī plkst. 19:00 Jaunpils pilī notiks Latvijas Valsts proklamēšanas 100. gadadienai veltīts pasākums „Sasildi, saulīte, manu zemīti”.

Jaunpils novada domes apbalvojumu kandidāti ir Astrīda Busovcova, Kārlis Ķergalvis, Smaida Balode, Mārīte Kazmina, Juris Mūrnieks, Ojārs Mozerts, Uldis Priednieks, Melita Rašmane, Ināra Silkalne, Gints Rubīns, Inese Koškina, Aija Mizga, Andris Krūmiņš, Elza un Dailonis Nordeni, Jānis Liepiņš, Ina Gulbe, Emīls Gulbis un Arnolds Šteins.

Īpašs prieks ir par apbalvojuma kandidātiem Jaunpils pils gidiem - Mārīti Knisli un Modri Aumali, kā arī Viesatu kultūras nama vadītāju Agitu Holšteinu.

Lai koši un silti svinētu Latvijas svētkus, pasākuma apmeklētāji ir aicināti iesaistīties Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs akcijā „Cimdotā Latvija” un uz pasākumu ņemt līdzi savus rakstainos cimdus.

16.novembrī plkst. 23:00 norisināsies svētku balle, kurā spēlēs grupa „COO”. Ieejas biļete ballē maksās 5.00 EUR. Galdiņu rezervāciju un ieejas biļešu iegāde iepriekšpārdošanā būs pieejama MC DUS Jaunpils un Jaunpils pilī. Balles laikā darbosies kafejnīca ar gardām kūciņām, uzkodām un atspirdzinošiem dzērieniem.

Sīkāka informācija par pasākuma norisi un balli, sazinoties ar Jaunpils kultūras nama vadītāju Silvu Nordenu pa tel. 29296334.

Tematiskās izstādes Jaunpils muzejā

pasākuma plakāts No 5. novembra līdz 18. novembrim Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē ir skatāma vēsturiska izstāde “Brīvības cīņas Latvijā un Jaunpilī".

Akcijas “Cimdotā Latvija” ietvaros Jaunpils muzeja izstāžu zālē ir aplūkojama J. Užānes (Cimdu Jettiņas) un Ņ. Bondares adīto cimdu izstāde. J. Užānes cimdu kolekcija no Cēsu Vēstures muzeja krājumā esošās kolekcijas.

Izstāde veidota sadarbībā ar Jaunpils Amatu māju.

Svētku nedēļas laikā aicinām muzejā ikvienu salocīt savu sarkanbaltsarkano lentīti.

Pasākumos tiks fotogrāfēts/filmēts un iegūtie dati publiskoti.

Lai sirdssilta un koša Latvijas valsts 100-gade!

Patriotu nedēļa Pils Krodziņā
Ziemassvētku ceļojums ar pils Rūķenīti
Lāčplēša dienas un Latvijas Simtgades pasākumi
Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas