Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
18. maijā Muzeju nakts

MUZEJA NAKTS “JAUNPILS VĪRU SPĒKS UN DROSME LAIKMETU VĒJOS”

Muzeju_Nakts_2019_400 18. maijā Jaunpilī no plkst.19:00 -23:00 norisināsies Muzeju nakts. Turpinot Latvijas simtgades stāstu un godinot visu laikmetu varoņus, šogad Latvijā izvēlēta tēma ir "Tālavas taurētājs". Arī mūsu pusē Muzeju naktī caur notikumiem, izstādēm un aktivitātēm lieli un mazi apmeklētāji varēs baudīt ne tikai Jaunpils vēstures un dabas jaukumus, bet iepazīt Jaunpils ļaužu spēku, drosmi un izturību spītējot laikmetu vējiem. Muzeju nakts Jaunpilī tiks atklāta ar Jaunpils Taurētāja aicinājumu plkst. 19:00 pie Jaunpils pils lielgabala. Kad aicinājums būs izskanējis, ap plkst. 19:30 tiks vērti vārti izstādēm un aktivitātēm.

Plkst. 19:30 un 22:00 pie ugunskura pagalmā valdīs Dziesminieka laiks. Turpat arī visu pasākuma laiku varēs baudīt kara laika pavalgu un gardumus no kafejnīcas “Līvas”.

Plkst. 20:00 pils Lielajā zālē lieli un mazi varēs skatīties un iesaistīties Zīmējumu teātra kamerizrādē "Lūdzu". Stāsts ir tikai stāsts līdz brīdim, kad to ierauga, bet ieraudzīt to palīdz parasts zīmējums. Izrādē piedalīsies teicējs Varis Klausītājs un vijolnieks Aleksejs Bahirs.

Katram laikam ir savi nepakļāvīgie - sava ceļa gājēji, kas idejas vārdā grauj mūrus un nesatricināmi nostājas pret straumi, tādēļ šogad Jaunpils muzeju nakts pasākumā фr vēsturisku notikumu atspoguļojošām, mākslas un ziedu izstādēm tiks pieminēta varonība karalaukā, cīņas ieročiem esot vārdam, taurei un otai. Muzeja zālēs būs skatāmas: Māra Lejas Minidiorāmas “Kara un sadzīves ainas modelismā”, Latvijas armijas, Neatkarības kara un Jaunpils atbrīvošanas 100-gadei veltīta izstāde ”Es savu tēvzemi dzirdu”..., Lanas Berģes-Kalnas gleznu izstāde "Sajust brīvību", Jaunpils vidusskolas audzēkņu mini maketi un Pavasara ziedu izstāde.

Iepazīt un uzzināt var darot, tādēļ no plkst. 19:30 līdz 22:00 Muzeju nakts apmeklētāji būs gaidīti dažnedažādās aktivitātēs. Uz pils ezera saliņas Jaunpils vidusskolas jaunsargi ikvienu aicinās piedalīties un iesaistīties atklātajā jaunsargu nodarbībā, bet pagalmā varēs veidot senlatviešu pagalma modeļus.

Jaunpils bibliotēkā būs radošas aktivitātes bērniem “Senču aicinājums” – vairodziņu izgatavošana un zobenu iezīmēšana**, kā arī skatāma animācijas filma “Tālavas taurētājs”. Uz radošām nodarbēm aicina arī Jaunpils Amatu mājā un atvērta būs Jaunpils baznīca. Pirmo reizi Muzeju nakts pasākumā piedalās Jaunpils alus darītava, aicinot iepazīties ar darītavu un plkst. 19:30, 20:30, 21:30 doties ekskursijā pa to. Ekskursijas dalībnieku skaits tiks ierobežots.

Pasākums ir bezmaksas, bet atsevišķas aktivitātes ** maksas.
Sīkāka informācija par pasākuma norisi pa tel. 20223423.
Pasākumā tiks fotografēts/ filmēts un iegūtie dati publiskoti

18. maijā Muzeju nakts
Atraktīvas ekskursijas skolēnu grupām
Aprīļa ēdienkarte krodziņā
Sviniet dzimšanas dienu un saņemiet atlaidi
Izmaiņas darba laikā:
Ziņojumi Twitterī
Jaunpils muzeja jaunumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas