Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 
Muzejs / izstāžu zāle

Muzejs / izstāžu zāle

Jaunpils novads izsenis Zemgalē – Kurzemē bijis ievērojams ar darba un kultūras dzīves tradīcijām. Tās daudzējādā veidā saistītas ar Jaunpils pili, kura kā liecina Sāmsalas bīskapa J.G. Arnolta rakstītā hronika, celta 1301.gadā. Novada vēstures izzināšanai, apkopošanai un popularizēšanai 1995.gadā atklāja Jaunpils muzeju, kas šobrīd atrodas pils senākajā dzīvojamā daļā.

Muzeja misija: Ar muzejiskiem līdzekļiem un interaktīvām metodēm popularizēt Jaunpils pagastam raksturīgo - viduslaiku pili un bagāto kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, lai celtu pagasta iedzīvotāju lepnumu par piederību Jaunpilij, veicinātu pagasta veidošanos par vietējiem iedzīvotājiem patīkamu dzīves un tūristiem iecienītu atpūtas vietu.

2008.gadā Jaunpils muzejs saņēma atkārtotu akreditācijas apliecību uz 5 gadiem.

Muzeja ekspozīciju zālē iespējams apskatīt Livonijas ordeņa piļu – Jaunpils un Dobeles maketus, ieroču un bruņu kopijas, arheoloģiskos atradumus, monētu kolekciju. Uzsākta pastāvīgās ekspozīcijas izveide, kas ir stāsts un saistoša informācija par pili un Jaunpils iedzīvotāju likteņiem. 2009.gadā, paplašinot muzeja telpas, uzsākta Jaunpils pilskunga kabineta interjera izveide un iekārtošana.

Noslēpumainās viduslaiku trepītes aizved uz izstāžu zāli, kur regulāri var skatīt profesionālu, vietējo mākslinieku darbu un Jaunpils dārzkopju ziedu izstādes. Apmeklētāji iecienījuši pasākumus pils vēsturiskajā interjerā – Mākslas dienas, akciju “Muzeju nakts”, Viduslaiku svētkus. Par Jaunpili ir vairāk kā simts teiku un nostāstu. Ja vēlaties uzzināt kaut vienu – atbrauciet!


Skatīt galeriju:Muzejs

Muzeja darba laiks vasaras sezonā:

Izmaiņas muzeja darba laikā
Pirmdiena – Svētdiena 10:00 -18:00
Kāzas
Semināri
Banketi
Romantiska atpūta divatā
Pasākumu vadīšana
Viduslaiku krogs
Izklaides
Ekskursijas
Viesnīca
Muzejs / izstāžu zāle
Papildpakalojumi
 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas