Jaunumi
Vēsture
Pakalpojumi
Pasākumi
Apkārtnē
Galerija
 

Jaunpils muzeja jaunumi

Izstāde “Baltija un vācieši”

No 13. augusta līdz 31. decembrim pils galerijā (blakus muzeja izstāžu zālei) ir skatāma izstāde “Baltija un vācieši” ( orģ. val. Das Baltikum und die Deutschen).

baltija_vaciesi Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) izstāde „Baltija un vācieši” iepazīstina ar vēstures notikumiem Baltijā (kādreizējā Livonijā), sākot no Rīgas dibināšanas līdz Latvijas Neatkarības atgūšanai 1990. gadā un mūsdienām, akcentējot Baltijas vāciešu devumu dažādās vēstures norisēs. Vairāk nekā 300 attēlos, kartes, tabulas un kodolīgi teksti 32 izstādes stendos sniedz zināšanas par Baltijas un Vācijas mijiedarbību.

Izstāde ir Vācbaltu biedrības dāvinājums Jaunpilij.

Apmeklētājiem pieejams izstādes katalogs vācu un latviešu valodā.

Izstāde “Ak, svētā Lestene!”

lestene_muzejs_jaunpils_400-min No 1. februāra līdz 12. martam Jaunpils muzeja izstāžu zālē būs skatāma Tukuma muzeja izveidotā izstāde "Ak, svētā Lestene! ". Tā stāsta par Lestenes baznīcas iekārtas likteni un cilvēkiem notikumos ap to. Baznīcas interjera sendienu fotogrāfijas uzbur vīziju par kādreizējo baznīcas iekštelpu bagātību un greznību, kā arī atspoguļo dramatiski vēsturiskos notikumus.

Lestenes baznīcas interjers ir izcilākais un viengabalainākais baroka sakrālās mākslas komplekss Latvijas laukos.
Šī baznīca un tās izcilā baroka kokgriezumu iekārta 20. gadsimtā daudz piedzīvojusi- kara laiku, ugunsgrēku, padomju varas attieksmi, tostarp noliegumu, nevērību, pārbūves, pakļaušanu bojāejai- un arī atdzimšanu.

Jaunpils muzejs atvērts apmeklētājiem - pirmdienās, otrdienās no 10:00-17:00, trešdienas - svētdienai no 10:00-18:00.
Laipni lūgti!


Ziņojumi Twitterī


Izmaiņas darba laikā:

Izmaiņas darba laikā:

Krodziņš 14. februārī atvērts līdz 22:00

14. februārī krodziņā būs atvērts no 10:00 - 22:00. Pils šefpavāre Sandra izstrādā īpaši šim vakaram atbilstošu ēdienkarti, bet viesi varēs baudīt arī savus iecienītos ēdienus no krodziņa ēdienkartes. Viesu ērtībām, lūdzam, veikt galdiņu rezervēšanu krodziņā iepriekš pa t. 28338860.

Izmaiņas muzeja darba laikā
Pirmdienās un otrdienās no 1000 līdz 1700
Trešdiena– Svētdiena no 1000 līdz 1800

11.februārī mīlestības balle

11. februārī Mīlestības balle

rikardions_balle_400-min 11. februārī plkst.22:00 būsiet gaidīti pils Lielajā zālē uz Mīlestības balli. Par muzikālo baudījumu ballē gādās enerģiskais Rikardions un Uzlūdz dāmas!.
Muzikālās apvienības repertuārā dažādu žanru dziesmas, t.sk. paša Rikardiona tautā iemīļotās un pazīstamās - “Mīlas tuksnesis”, “Odiņš”, “Sala” u.c.
Rikardions - Mīlas tuksnesis (Oficiālais video)
Biļešu iepriekšpārdošanu un galdiņu rezervēšanu ballei var veikt Jaunpils pilī un MC DUS Jaunpils, kontaktinformācija - t. 29296334. Ieejas biļešu cenas ir € 5.00 (iepriekšpārdošanā), € 6.00 (pasākuma laikā).

Kamīnzālē darbosies Pils krodziņš, bet viesnīcu variet rezervēt pa t. 29442539.


Izglītojoša piedzīvojumu spēle pils pagrabos

Izglītojoša piedzīvojumu spēle “Mistērija pilī”

Skats no ekskursijas Dodoties ceļojumā 200 gadus tālā pagātnē, piedzīvojumu spēles dalībnieki nonāk laikā, kad pilī valda bēdīga atmosfēra - izmisums. Sākot no kalpotāja līdz baronam, visi ir noskumuši, balles nenotiek un pārsvarā barons ir ieslēdzies savā kabinetā, pārskatot papīru kalnus.

Skats no ekskursijas Noskaidrot - kas ir noticis, kāpēc ir noticis un kā atrisināt esošo situāciju – tāds ir mistērijas risinātāju uzdevums, dodoties iekšā noslēpumainajos pils pagrabos!

Skats no ekskursijas Viens pavediens ved pie otra un pamazām tie veido kopīgu situācijas kopainu! Pašiem spēles dalībnieki ir jābūt ieinteresētiem izpildīt uzdevumus, jo tikai atrisinot pils mistēriju, dalībnieki izkļūst no pils pagrabiem.

Skats no ekskursijas Visu novembri iepazīšanas cena € 2.50 personai! Pārējā laikā - € 5.00 personai, minimālā cena ir € 10.00.
Vienlaicīgi spēlē var piedalīties no 2-6 personām.
Spēlēs ilgums līdz 1 stundai.
Dalība spēlei ir jārezervē iepriekš pa tel. - +371 26101458 vai sūtot uz e- pasta adresi: info@jaunpilspils.lv!
Dodies ceļojumā 200 gadus tālā pagātnē un atrisini mistēriju Jaunpils pilī!


Akcija visu februāri - "Mīlestības svētki"

Mīlestības svētki - visu februāri

romantika_pils_kurzeme-min 14. februāris visā pasaulē ir pazīstams kā Visu mīlētāju dienu jeb Sv. Valentīna dienu. Visi vēlas šajā dienā iepriecināt savus mīļotos, pavadot šo dienu kopā.
Jaunpils pils saime piedāvā Mīlestības dienu pagarināt un visu februārī baudīt pils piedāvājumus romantiskiem vakariem “Viduslaiku sapnis divatā” un “Labsajūtu romance” par mīlīgām cenām!

Romantisks vakars „Viduslaiku sapnis divatā”

Ģērbjoties skaistos viduslaiku tērpos, ekskursijā iepazīsiet Jaunpils baronu tikumus un apskatīsiet viņu iecienītākās vietas. Atpūtīsieties, nakšņosiet pilskungu apartamentos un baudīsiet gardu maltīti apartamentos vai viduslaiku krodziņā pēc pašu izvēles. No rīta brokastis ieturēsiet viduslaiku krodziņā!

Piedāvājuma cena 2 personām: tikai februārī € 120 / citā laikā no € 120 - € 170 atkarībā no vēlamās dienas un numuriņa veida/

Romantisks vakars „Labsajūtu romance”

Atpūtīsieties un nakšņosiet pilskungu apartamentos - Barona, Viduslaiku, Baroneses vai Baltajā istabā. Izbaudīsiet 2014. gada Dižākā Kurzemes pirtnieka Normunda īpašo pirts rituālu, kurā ietilpst masāža ar skrubi, pēriens ar lidināšanu, putošana un mazgāšana ar slotiņām.

Pils pavāri sarūpēs augļu - Jaunpils sieru plati un vīnu numuriņā patīkamam vakara turpinājumam.
No rīta būsiet gaidīti brokastīs viduslaiku krodziņā!

Piedāvājuma cena 2 personām: tikai februārī - € 210 / citā laikā no € 210 - € 255 atkarībā no vēlamās dienas un numuriņa veida/

Piedāvājums spēkā no 1. -28. februārim, izņemot Valentīna dienu - 14.februāri!

Lai uzzinātu vairāk, zvaniet Jaunpils pils saimei pa tālruni – 26101458, 29442539 vai sūtiet informācijas pieprasījumu uz e- pasta adresi: viesnica@jaunpilspils.lv

Lejupielādēt piedāvājumu


Koncertprogramma "Kungi uzlūdz dāmas'"

kungi_ieludz_damas-min Lai iepriecinātu Latvijas sieviešu sirdis, 10. martā 19:00 Jaunpils pilī tautā iemīlēti un šarmanti skatuves mākslinieki - GUNTIS SKRASTIŅŠ, ARTIS ROBEŽNIEKS, ANDRIS SKUJA, ŽORŽS SIKSNA UN DAINIS PORGANTS , kā arī izcilais saksofona virtuozs RAIVO STAŠANS, sniegs neaizmirstamu koncertprogrammu “KUNGI UZLŪDZ DĀMAS”.
Koncertprogrammā skanēs populārākās mākslinieku estrādes zelta dziesmas, instrumentāli skaņdarbi kā arī vairāki pirmatskaņojumi. Romantiska, jauka atmosfēra un labs humors ir garantēti. Koncerta fragments

Par Gunti Skrastiņu, Arti Robežnieku, Andri Skuju, Žoržu Siksnu, Daini Porgantu un Ravo Stašanu
Biļešu cenas - € 5.00, € 8.00 un € 10.00
Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs no 18. janvāra un Jaunpils pilī no 1. februāra
Tālr. informācijai par biļetēm 29296334


Cirks "Karabass"

Cirks “Karabas” un Iluzionista Gabriel Got šovs

cirks_karabass-min Vai jums patīk cirks? Vai Jums patīk maģija un fantastiskas pārvērtības? Iluzionists Gabriel Got ir pacēlis Latvijas cirku Eiropas līmenī un devies tūre pa valsti ar augstas kvalitātes cirka šova programmu «Karabas», kas 10. februārī 19:00 būs skatāma Jaunpils pils Lielajā zālē.

Latvijā absolūti jaunajā cirka šova programmā “Karabas», kas pagājušā gada aprīlī sāka savu tūri pa valsti, cirka cienītājus gaida oriģināli priekšnesumi:
◊ iluzionists Gabriel Got ar asistentēm rāda jaunākos trikus ar vairākām burvju kastēm, kā arī ekstrēmus trikus ar nažiem (mākslinieks ir vienīgais Baltijā, kurš izpilda šāda veida trikus);
◊ viens no labākajiem žonglieriem Latvijā (arī ar uguns šovu);
◊ komanda ''Street Warriors'' izpilda dažādus akrobātikas elementus;
◊ jautrais klauns izklaidē bērnus ar radošiem jokiem.

cirks_karabass_plakats-min Pasākuma ilgums ar starpbrīdi 1,5h
Šova programma īpaši veidota plašai auditorijai - gan pieaugušajiem, gan bērniem!

Ieejas biļetes: € 3.00, € 5.00, € 7.00, € 10.00, € 15.00
◊ Grupām (11-20 apmeklētājiem) – 10% atlaide biļešu cenai + bezmaksas ieeja skolotājam/-ai un 3 viņa ģimenes locekļiem
◊ Grupām (21-30 apmeklētājiem) – 20% atlaide biļešu cenai + bezmaksas ieeja skolotājam/-ai un 3 viņa ģimenes locekļiem
◊ Grupām ( no 31 apmeklētājiem) – 30% atlaide biļešu cenai + bezmaksas ieeja skolotājam/-ai un 3 viņa ģimenes locekļiem

Biļetes būs nopērkamas 2 h pirms izrādes vai grupām veicot rezervāciju pa telefonu 26862740.
Sekojiet cirka izrādi “Karabas” mājas lapai: www.facebook.com/cirkskarabas un noteikti noskatieties video, kas atvērs burvju daļu šova izrādē un iepazīstinās ar jaunu cirka programmu: www.youtube.com/cirkskarabas


Ekskursija ģimenēm - "Pirmie soļi galmā"

Teatralizēta ekskursija ģimenēm – “Pirmie soļi galmā”

Skats no ekskursijas Savā 715. jubilejas gadā pils saime ir sarūpējusi ilgi gaidītu un lolotu ekskursijas programmu ģimenēm ar bērniem - “Pirmie soļi galmā”!

Skats no ekskursijas Teatralizētā ekskursijas programmā pils dāma izrādīs seno Jaunpils pili, iepazīstinās ar dāmu un bruņinieku dzīves likumiem un tikumiem, parādīs viduslaiku ieročus, kā arī pastāstīs leģendas par Jaunpils pils spoku.

Skats no ekskursijas Papildus stāstiem tiks pārbaudītas mazo jaunkundžu un topošo bruņinieku viesošanās laikā iegūtās iemaņas. Katrs no viņiem saņems arī attiecīgu apbalvojumu!

Skats no ekskursijas Ekskursijā gan bērni, gan pieaugušie dodas viduslaiku tērpos un noslēgumā piemiņai izkaļ savu veiksmes monētu!
Par godu viesiem šaus senais lielgabals!
Programmas ieteicama bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem.
Tās ilgums - 1 stunda 20 minūtes un tā ir pieejama arī krievu valodā.

Piedāvājuma cena:
2 pieaugušie +1 bērns - € 40.00
2 pieaugušie + 2 bērni € 50
2 pieaugušie + 3 bērni € 60
Katrs nākamais - pieaugušais € 7.00 un bērns € 11.00.
Piedāvājumā ietilpst:
  • Teatralizēta ekskursija pa Jaunpils pili un lielgabala šāviens
  • Viduslaiku tērpi
  • Veiksmes monētu kalšana
  • Dāvana mazajām dāmām un bruņiniekiem
  • Jaunpils muzeja apmeklējums

Ekskursijas laiku ir nepieciešams rezervēt pirms ierašanās Jaunpils pilī pa tel. 26101458 vai info@jaunpilspils.lv


Romantiska satikšanās viduslaikos


 
Par pili

Jaunpils pils ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas lieliski saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Jaunpils pils celta 1301. gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis. Pili cēlis Livonijas ordeņa mestrs Gotfrīds fon Roga. Vairāk nekā 350 gadus pilī valdīja fon der Reku (Recke) dzimta.

Mūsdienās pilī, kuru no trim pusēm apņem ūdens, rit visa Jaunpils sabiedriskā dzīve. Ainaviskā apkārtne un sadzīves folklora ir fons tūristiem domātām atrakcijām. Kopā ar mūkiem, ākstiem, pilskungiem un kalpiem varēsiet kļūt par pilntiesīgu viduslaiku varoni.

It visam te būs īpaša romantika, jo tas notiks septiņus gadsimtus senā pilī...

Tiksimies pilī!

 

(c) 2005 Jaunpils pils SIA | Visas tiesības aizsargātas